skip to Main Content
Kiseljačani ostvarili značajne rezultate na takmičenju iz Sire

Ove godine održano je 5. takmičenje iz Sire – životopisa Muhammeda a. s. za učenike srednjih škola u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Srbiji i Austriji. Učešće na ovom prestižnom takmičenju uzeli su i učenici i učenice iz Kiseljaka i ostvarili ogroman uspjeh.
Naša učenica Anida Jusić osvojila je 1. mjesto i stipendiju za narednu školsku godinu u iznosu od 1.000 KM.

Učenica Sumeja Hadžalić osvojila je nagradno putovanje za Tursku i već je otputovala na ovu višednevnu ekskurziju.
Naše učenice iz Kiseljaka osvojile su prva tri mjesta na takmičenju koje je održano u Fojnici za naše područje.

Ovo je zaista veliki uspjeh budući da naše učenice dolaze iz jedne male sredine, a postale su šampionke na ovom takmičenju u kojem je učešće uzeo veliki broj učenika širom Bosne i Hercegovine, ali i zemalja koje su spomenute na početku teksta.

Da ovaj uspjeh nije slučajan i da imamo svjetlu budućnost pokazuje i primjer učenice Durić Merime koja je učestvovala na takmičenju u povodu 508. Dana Ajvatovice (literarni radovi) i osvojila 1. mjesto.
Profesoru Islamske vjeronauke Neđadu Topaloviću i njegovim učenicama čestitamo na postignutim uspjesima uz želju da njegove učenice nastave putem kojim su krenule.

Back To Top